Gospel band

O nás

Obsadenie:

Katka Sliacka (1980) – dirigent, autor hudby, texty

Eleos:

Anton Herényi 1.5 dCi (1992) – klávesové nástroje, gitara, basgitara, spev, autor hudby, texty
Úplne obyčajný chalan, ktorý miluje hudbu a je žiakom na ZUŠ Miloša Ruppeldta v odbore klavír. Okrem klávesových nástrojov, hrám na gitare, spievam a snažím sa komponovať. Som vraj p.Vedúci .

František Rácz (1996) – husle, cajoon, basgitara
Som žiakom ZUŠ sv. Cecílie v Bratislave v Ružinove odbor husle. Hral som na podujatiach a koncertoch pod kostolom sv. Vincenta de Paul v Ružinove v Bratislave, v televíznom programe Minitalent – show STV1 2010 a na rôznych príležitostných podujatiach ako napríklad v hoteli Tatra v Bratislave, v Univerzitnej knižnici v pavilóne F. Liszta v Bratislave, v Mirbachovom paláci, Pálfyho paláci, v EUK, v hoteli Bratislava City atď. Okrem husieľ hrám aj na gitare, basgitare, cajoon a rôznych perkusiách.

Yvetta Kajanová (1995) – flauty, spev
V rámci prvého stupňa som v ZUŠ sv. Cecílie absolvovala zobcovú flautu, neskôr som prešla na priečnu flautu na ZUŠ Hálkova, kde pokračujem na druhom stupni. Na súťažiach v komorných obsadeniach hrávam aj na zobcovej flaute. Vyhrala som zopár miest na súťažiach Čarovná flauta, Komorná hra renesancie a baroka, Nitrianska lutna. V zbore Eleos som už od samého začiatku a vystupujem väčšinou ako speváčka (alt), ale aj ako flautistka (či už na priečnej alebo zobcovej flaute).

Romana Kucejová (1993) - gitara
S hudbou som sa dostala do styku neskôr a aktívne som sa jej začala venovať až keď som mala 12-13 rokov. Rozhodovala som sa medzi športom a hudbou, robila som hádzanú a floorball, nakoniec hudba zvíťazila. Na gitare som sa začala učiť sama, neskôr som začala študovať gitaru na ZUŠ sv. Cecílie, kde som v druhom ročníku. V Eleose som najskôr spievala, hrala na priečnej flaute a napokon som po Márii Mrockovej prevzala úlohu gitaristky.

Mária Mrocková (1992)- flauta, spev
V druhej triede na základnej škole som začala chodiť do ZUŠ sv. Cecílie na flautu a do detského  zboru Martiny Baginovej, ktorý vtedy ešte fungoval v prievozskom kaštieli v Bratislave. V ňom som uplatnila spev a z času na čas aj hru na flaute. Účinkovali sme na svätých omšiach a nacvičovali muzikálové predstavenia, najmä vianočné. Z ostatných mi nedá nespomenúť muzikál sv. Vincenta, s ktorým sme dokonca aj cestovali po Slovensku. V ZUŠke som časom sopránovú flautu vymenila za altovú a po siedmich rokoch som absolvovala. Vtedy som sa rozhodla, že sa naučím hrať na novom nástroji. V ťažkej konkurenciu s klavírom nakoniec vyhrala gitara. V Eleose som začínala ako gitaristka. Hrávala som na rôznych podujatiach ZUŠ – zájazd do Ríma, vystúpenia v nemocnici, škôlke, domove dôchodcov… Okrem hudby sa venujem informatike.

Filip Janeček (1990) - basgitara
Narodil som sa ako vianočný darček 24.12.1990. Či som bol darček alebo nie, to nechám posúdiť tých, ktorí ma poznajú… ;) Hral som 4 roky na klavíri, potom som sa hudbe chvíľu prestal venovať, neskôr som spieval dva roky v zbore u Saleziánov na Miletičke v Bratislave ako bas, popri tom som začal hrať na basgitare, a postupne som sa dostal do Eleosu, kde teraz výlučne hrám na base. Aspoň sa o to pokúšam ;). Som zborový spáč, zaspím hocikde a hocikedy. Rád a často sa chodím poriadne vyblázniť a vyskákať na punkové a rockové koncerty. A čo je mojím životným snom, to vám nepoviem, lebo by sa mi to nesplnilo a určite by ste sa mi smiali… :).

Lucia Hívešová (1992) – flauta
Študovala som klavír na ZUŠ sv. Cecílie, okrem hudby som sa venovala aj dramatickému umeniu, na tejto škole som študovala Literárno-dramatický odbor. V súčasnosti som členkou Divadla pod kostolom v Ružinove v Bratislave. V Eleose mám na starosti najmä organizačné veci a tak moje ambície patria do povolania manažér.

Eva “Ef” Hlavatá (1990) – spev
Dvanásť rokov hrám na husliach, ktoré som študovala v ZUŠ Ľ. Rajtera v Bratislave. Vyhrala som päťkrát súťaž Zlatý slávik, po prvýkrát v mestskom kole a na krajskom kole som sa umiestnila na 3. mieste. Spievala som 4 roky v detskom speváckom zbore v Prievoze v Bratislave. Momentálne hrám divadlo v Divadle pod kostolom v Ružinove v Bratislave.  Najskôr som spievala v najnižších altových hlasoch v Eleose a teraz spievam aj v najvyššom sopráne… Môj krátky život som strávila na Gymnáziu sv. Uršule v Bratislave a teraz som na Pedagogickej fakulte UK.

Martin Kolenič (1992) – spev
Som trochu strelený bas (vraj bas-barytón) narodený v poslednom federačnom roku 1992. Hudba ma neuveriteľne priťahuje, preto som to s ňou odmalička ťahal v rôznych zboroch, kým som zakotvil v Eleose. Od prvej triedy na základke hrám na husliach, od štvrtého ročníka sa venujem aj klavíru a štvrtý rok aj sólového spevu. V Eleose pôsobím primárne ako spevák a občas aj ako huslista a hráč na nervy.

Emília Kajanová (1997) – spev
Keď som mala 5 rokov začala som prvýkrát spievať v detskom zbore Martiny Baginovej v Prievoze a neskôr v Ružinove. V 8. roku svojho života som začala chodiť na klavír, za čo vďačím svojej mame, ktorá ma k tomu dokopala :). Hrám na ňom už 6. rok na ZUŠ sv. Cecílie. Už 4. rok spievam v Eleose a fugujem tu ako najmladší člen našej kapely. Som soprán a som vďačná, že som medzi vami :).

Alžbeta Herényiová (1995) - spev
Hrala som dva roky na zobcovej flaute, teraz spievam 3 roky v zbore Eleos v sopránových partoch. Vyhrala som školského Zlatého slávika. Bola som aj na kopec olympiádach, ale to do hudby nepatrí :).  Mojím snom je naučiť sa spievať tak, že ostatným bude padať sánka. Okrem toho  milujem krasokorčuľovanie, usilovne trénujem a chcem byť krasokorčuliarska hviezda.

Mária Tibenská (1992) - spev
Absolvovala som 1. stupeň ZUŠ na klavíri, pokračujem 2. stupňom na ZUŠ sv. Cecílie. V zbore Eleos spievam už 3 roky. Som soprán. Študujem architektúru na Fakulte architektúry STU v Bratislave.

Petra Heribanová (1994) – spev
Už 8. rok hrám na klavíri v ZUŠ sv. Cecílie. Bola som v Ríme so spomínanou ZUŠ – kou:) Neznášam matematiku, zbožňujem hudbu a spievanie pre Boha. Nie som sólovou speváčkou, skôr zboristkou (ale jeden nikdy nevie :)).

Veronika Zodlová (1993) – spev
Učila som sa hrať na zobcovej flaute a teraz chodím 5. rok na gitaru. Do Eleosu som sa dostala  pred necelými dvoma rokmi a totálne mi to zmenilo celý život. Ďakujem vám! Spievam v altoch. Môj tato mi ale vždy vravieval, že spievať neviem a kto vie… A tak žijem, aby som sa učila láske, a ľúbim, aby som sa učila žiť, aj keď niekedy s rozbitým nosom. Keď raz budem veľká, chcem mať veľa detí a písať, stanovať, športovať, ale psssst :).

Simona Kolláriková (1995) - spev
V skupine Eleos spievam altové party. Prišla som k nim pred rokom. Okrem spevu hrám aj na gitare.

Katarína Janečková (1993) - spev
Chodím na ZUŠ sv. Cecílie, kde hrám na zobcovej flaute, momentálne som v 3. ročníku II. stupňa. Som alt… A veľmi ľúbim potkaníkov…

Monika Mrocková (1996) – spev
Hrám 7. rok na flaute v ZUŠ sv. Cecílie. Chodím do Detského folklórneho súboru Kremienok a spievam v Eleose. Žiadne súťaže som nevyhrala, možno, ak matematické. Takže som vlastne úplne priemerný a obyčajný človek.

Tibor Račko (1986) - spev
- polosladký, zrejúci, bláznivý bas, ktorý ráno dáva kontra „H“, napriek tomu som na strednej tri roky spieval v zbore ako tenor. Potom som mučil svojím hlasom upecečkárov (rozumej spevácky zbor Univerzitného pastoračného centra v Bratislave), týmto ich srdečne pozdravujem, až kým ho všetkými desiatimi nezhltol Eleos… Inak, som večným študentom informatiky na FEI STU BA. Vo voľnom čase tvorím web stránky, plávam, píšem, varím, otravujem svojich blízkych, počúvam hudbu a spievam (ergo: otravujem celé svoje okolie). Chcem sa naučiť hrať na klavíri, po španielsky a mlčať… To je výzva!

Dominik Kurina (1993) - spev
Tónčiho spolužiak a spolubývajúci. Poznáme sa už tri roky ale do Eleosu som začal chodiť pred pol rokom. Rád spievam a hudba ma strašne baví. To hovorí za všetko!

Diana Ďurčanská (Ceasar) (1994) - spev
Strašne rada hrám na klavír, chodím naň aj na ZUŠ sv. Cecílie. V zbore som sopránový hlas a mam prezývku Cézar :)

Zuzana Kloknerová (1993) - spev
Tri roky som hrala som na zobcovej flaute na ZUŠke. Som soprán a nikdy nebudem spievať sólo, už len kvôli tréme :). Som originál, lebo račkujem a šušlem.